Urząd Gminy Mniszków

strona główna aktualności zdjęcia kontakt BIP
obrazek nagłówka 0
Mniszków
obrazek nagłówka 1
Biblioteka w Mniszkowie
obrazek nagłówka 2
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 3
obrazek nagłówka 4
obrazek nagłówka 5
Konstantynów - w oddali Błogie Rządowe
obrazek nagłówka 6
Widok z ul. Polnej w Mniszkowie
obrazek nagłówka 7
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 8
obrazek nagłówka 9
Rezerwat Błogie
obrazek nagłówka 10
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 11
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 12
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 13
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 14
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 15
Park Dworski w Mniszkowie
obrazek nagłówka 16
obrazek nagłówka 17
Park Dworski w Mniszkowie
obrazek nagłówka 18
Błogie Rządowe - dolina Radońki
obrazek nagłówka 19
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 20
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 21
Konstantynów
obrazek nagłówka 22
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 23
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 24
Gminna Biblioteka Publiczna w Mniszkowie
obrazek nagłówka 25
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 26
obrazek nagłówka 27
Stadion LKS Mniszków
obrazek nagłówka 28
Orkiestra dęta
obrazek nagłówka 29
Jednostki OSP
baner 77
Szukaj
baner 191
baner 168
baner 81
baner 16
baner 11
baner 177

Stronę odwiedziło

16711428

gości

Liczba osób online

7
Aktualności gminy Mniszków
grafika
Powiązane galerie zdjęć
grafika
Dodano: 27-11-2019
Liczba zdjęć: 30
Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego
Dodano: 27-11-2019  |  DM  |  wyświetleń : 3297
PDF

24 listopada 2019 roku, pięć par małżeńskich z gminy Mniszków świętowało ,,Złote Gody” czyli 50-tą rocznicę ślubu. Wśród dostojnych Jubilatów znaleźli się:

 

- Władysława i Bronisław Krawczykowie,

- Feliksa i Aleksander Przybyszowie

- Władysława i Henryk Robakowie,

- Marianna i Józef Sobierscy,

- Wiesława i Kazimierz Więcławscy


W gronie Jubilatów były także dwie pary małżeńskie świętujące SZMARADGOWE Gody – 55 lat pożycia małżeńskiego, Państwo: - Danuta i Stanisław Kujawscy oraz  Cecylia i Franciszek Musiałkowie, jak również para obchodząca ,,Diamentowe Gody”, czyli 60-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego Państwo Wiesława i Stanisław Piesiakowie.


Jubileusz rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, którą celebrował proboszcz parafii Zajączków - ks. Dariusz Sadkowski. Obecny był również proboszcz parafii Błogie Szlacheckie – ks. Zenon Sala. W nabożeństwie oprócz zacnych Jubilatów wzięli udział  przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Wójtem Gminy – Pawłem Werłosem, Przewodniczącym Rady Gminy Panem – Waldemarem Nojkiem, Panią Sekretarz Beatą Gwardą- Białas, Skarbnikiem Panią Agnieszką Wójcik, Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Mniszkowie – Panem Rafałem Marszałkiem.

 

Msza święta odprawiana była w bardzo podniosłej atmosferze, a słowa księdza proboszcza o sile miłości i istocie małżeństwa na pewno na długo utkwią w sercach i pamięci uczestników Jubileuszu.

 

Dalsza część obchodów Złotego Jubileuszu miała miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mniszkowie. Tak jak 50 lat temu, kiedy krokiem ,,Marsza Mendelsona” wstąpili na nową drogę życia, tak tego dnia uroczystość, też rozpoczęła się od wysłuchania tej melodii. Przybyłych gości przywitała Kierownik USC – Pani Anna Wijata, która  w swoich słowach przypomniała wszystkim czym jest małżeństwo i co jest jego fundamentem.

 

Następnie przyszedł czas na bardzo podniosły moment. Małżonkowie obchodzący „Złote Gody” z rąk Pana Wójta Pawła Werłosa w imieniu Prezydenta RP otrzymali medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Ponadto wszystkie pary zostały obdarowane kwiatami, pamiątkowymi dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Mniszków.

 

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości Pan Wójt – Paweł Werłos w imieniu swoim jak i całej społeczności lokalnej pogratulował doczekania tak pięknych jubileuszy oraz życzył wielu wspólnych lat w zdrowiu, w spokoju i życzliwości ludzkiej. 

 

W imieniu swoim i świętujących par Pani Władysława Krawczyk podziękowała Panu Wójtowi i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak doniosłej uroczystości oraz za ciepłe słowa skierowane do jubilatów. Życzyła wszelkiej pomyślności w dalszej pracy i życiu osobistym.

 

Uroczysty obiad rozpoczęto lampką szampana  i wzniesieniem toastu za zdrowie i pomyślność jubilatów oraz odśpiewano tradycyjne sto lat”.

 

Wspólne świętowanie umilały żarty i humorystyczne wiersze prezentowane przez jednego z jubilatów Pana Henryka Robaka, który swymi opowiadaniami rozweselał wszystkich zebranych.

 

Obchody długoletniego pożycia małżeńskiego uświetniły występy artystyczne w wykonaniu młodzieży ze szkoły Podstawowej z Mniszkowa pod kierownictwem Pani Lidii Szymachy i Anny Bodnar oraz solistki Pani Katarzyny Ignatowicz.

 

Anna Wijata

PDF
DRUKUJ
baner 45
baner 146
baner 46
baner 145
baner 47
baner 147
baner 48
baner 148