Urząd Gminy Mniszków

strona główna aktualności zdjęcia kontakt BIP
obrazek nagłówka 0
Konstantynów - w oddali Błogie Rządowe
obrazek nagłówka 1
Widok z ul. Polnej w Mniszkowie
obrazek nagłówka 2
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 3
obrazek nagłówka 4
Rezerwat Błogie
obrazek nagłówka 5
Biblioteka w Mniszkowie
obrazek nagłówka 6
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 7
obrazek nagłówka 8
obrazek nagłówka 9
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 10
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 11
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 12
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 13
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 14
Park Dworski w Mniszkowie
obrazek nagłówka 15
obrazek nagłówka 16
Park Dworski w Mniszkowie
obrazek nagłówka 17
Błogie Rządowe - dolina Radońki
obrazek nagłówka 18
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 19
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 20
Konstantynów
obrazek nagłówka 21
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 22
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 23
Gminna Biblioteka Publiczna w Mniszkowie
obrazek nagłówka 24
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 25
Plac zabaw w Mniszkowie
obrazek nagłówka 26
obrazek nagłówka 27
Stadion LKS Mniszków
obrazek nagłówka 28
Stadion LKS Mniszków
obrazek nagłówka 29
Orkiestra dęta
obrazek nagłówka 30
Jednostki OSP
baner 77
Szukaj
baner 191
baner 168
baner 81
baner 16
baner 11
baner 177

Stronę odwiedziło

14602726

gości

Liczba osób online

15
Aktualności gminy Mniszków
grafika
Gmina Mniszków oraz Wójt Paweł Werłos nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018
Dodano: 24-10-2018  |  DM  |  wyświetleń : 6147
PDF

Gmina Mniszków oraz Wójt Gminy Mniszków Pan Paweł Werłos zostali nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018. Prestiżowe wyróżnienie honoruje tych, których cechuje największy stopień innowacyjności i skuteczności w podejmowanych działaniach. Wójt Gminy Mniszków Pan Paweł Werłos otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii „Samorządowiec kadencji 2014-2018” za wzmacnianie inwestycyjnego potencjału gminy oraz zwiększenie komfortu życia mieszkańców.


Kapituła plebiscytu doceniła jego starania w umacnianiu potencjału gminy, zwiększanie komfortu życia mieszkańców ale także racjonalną politykę finansową gminy – Gmina Mniszków jest niewielką gminą ale z szansami na rozwój. Dziś inwestujemy w sposób przemyślany tak aby każda wydana złotówka z budżetu gminy pracowała w przyszłości na siebie – mówi wójt Paweł Werłos. – W naszych działaniach zawsze pamiętamy o potrzebach mieszkańców, słuchamy ich głosu i staramy się zrozumieć ich potrzeby – dodaje wójt.

 

Natomiast Gmina Mniszków otrzymała nominację do ogólnopolskiej nagrody w kategorii „Samorząd przyjazny mieszkańcowi” za projekt pn. „Ograniczenie degradacji Sulejowskiego Parku Krajobrazowego na terenie Gminy Mniszków poprzez budowę infrastruktury turystycznej oraz małej architektury” – W naszych działaniach inwestycyjnych chcemy jak najmocniej wykorzystywać posiadane walory krajobrazowe w celu promocji naszej gminy – podkreśla wójt Paweł Werłos. – Przemyślane inwestycje w infrastrukturę będą szansą na rozwój naszej gminy. Chcemy iść dalej za ciosem. Przygotowaliśmy kolejny wniosek o dofinansowanie rozbudowy infrastruktury drogowej oraz pieszo-rowerowej na pozostałym obszarze naszej gminy. Nasz pomysł został doceniony przez Urząd Marszałkowski i jako jeden z dwóch w województwie łódzkim ma szanse otrzymać dofinansowanie na jego realizacje. – dodaje wójt. Laureaci są wybierani w oparciu o przeprowadzone inwestycje i zadania, do realizacji których zostały wykorzystane fundusze unijne. Pod uwagę jest brana także szczególna dbałość o rozwój regionu oraz lokalnej społeczności. Gmina Mniszków w szczególności została doceniona za projekt „Ograniczenie degradacji Sulejowskiego Parku Krajobrazowego na terenie Gminy Mniszków poprzez budowę infrastruktury turystycznej oraz małej architektury””. W ramach zadania inwestycyjnego zostanie zaprojektowana i wybudowana trasa rowerowa o długości 13 km biegnąca przez miejscowość: Marianka, Konstantynów, Błogie Szlacheckie, Błogie Rządowe i Zarzęcin. W ramach zadania powstanie także siedem miejsc odpoczynku dla rowerzystów z ich oświetleniem, wyposażonych w ławki, stoły, stojaki na rowery, kosze, tablice informacyjno-edukacyjne. Ponadto projekt zakłada przebudowę oświetlenia ulicznego poprzez wymianę 30 istniejących opraw z lampami sodowymi na oprawy z wykorzystaniem technologii LED.

 

Gala finałowa plebiscytu odbyła się 19 października 2018 roku podczas Forum Inteligentnego Rozwoju. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła dr Alicja Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Krzysztof Podlewski

 

1

PDF
DRUKUJ
grafika
Dodano: 19-07-2019  |  DM
baner 45
baner 146
baner 46
baner 145
baner 47
baner 147
baner 48
baner 148